پروژه و مقاله، پايان نامه، تحقيق دانشجويي ، پاورپوينت موجود است.

پاورپوینت "سکولاریسم"


پاورپوینت "سکولاریسم"

سكولاريسم-ppt

قسمتي از متن: سكولاريسم در اصل مفهوم غربي است كه توصيفگر نوعي تفكر خاص در باب جهان و انسان و تدبير جامعه است كه در شرايط خاص جامعه غربي رخ نموده است. اين واژه در زبان فارسي به معناي دنيامداري، دنيامخوري، دين گريزي و دين جدايي است. در معناي اصطلاحي، بريان ويلسون در دائره المعارف دين، سكولاريسم را چنين تعريف مي كند: سكولاريسم يك ايدئولوژي است كه مدافعان آن آگاهانه همه امور و مفاهيم ماوراي طبيعي و وسايط و كاركردهاي مربوط به آن را نفي مي نمايند و از اصول غير ديني يا ضدديني به عنوان مبناي اخلاق شخصي و سازمان اجتماعي دفاع مي كنند. به تعبيري ديگر، قاتلان به سكولاريسم مي كوشند زندگي انسان را از طريق ابزارهاي مادي صرف، يعني عقل ابزاري و علوم تجربي و بدون استعانت از وحي، توسعه و سامان بخشند. به لحاظ فلسفي، سكولاريسم خود را در ساختار نظامهاي فكري و رفتارهاي عقلاني نمودار مي سازد؛ به گونه اي كه آموزه هاي وحياني و ماوراي طبيعي را كاملاً ناديده مي گيرد، يا مورد انتقاد قرار مي دهد. به لحاظ سياسي نيز مي كوشد سياست را از تاثير آموزه هاي ديني دور نگاه دارد. در حوزه تعاليم و تربيت نيز سعي مي كند تا تعاليم ديني را از برنامه آموزشي كنار نهد. 

 

فرمت: ppt

تعداد صفحات: 15

حجم فايل: 570 كيلوبايت

 

توجه: تمامی فایل های این فروشگاه بصورت zip می باشد. لطفا پس از دانلود آن را از حالت فشرده خارج نمایید در صورت نداشتن برنامه winrar آنرا از اینجا دانلود کنید.

 


مبلغ واقعی 2,000 تومان    10% تخفیف    مبلغ قابل پرداخت 1,800 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۱۸ خرداد ۱۳۹۵               تعداد بازدید : 1659

برچسب های مهم

دیدگاه های کاربران (0)

اگر به یک وب سایت یا فروشگاه رایگان با فضای نامحدود و امکانات فراوان نیاز دارید بی درنگ دکمه زیر را کلیک نمایید.

ایجاد وب سایت یا
فروشگاه حرفه ای رایگان

این سایت با هدف کمک به محققان و دانشجویانی که به دنبال مقالات ، مطالب علمی و درسی می باشند شروع به کار کرده است امید است بتواند در این راه گامی هرچند ناچیز بردارد.

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما